اجاق گاز فر دار استیل موجب نسوختن غذا می شود

دستگاهی که گرما تولید می کند و آن را برای گرم کردن محیط های مسکونی ساطع می کند اجاق گاز فردار استیل نامیده می شود. این اختراعی بود که سیستم‌های گرمایش آتش باز قدیمی را از نظر کارایی بسیار بهبود بخشید.

تفاوت اساسی بین اجاق گاز و اجاق گاز در این است که آتش را در داخل محدود می کند تا کاربران را از تماس تصادفی محافظت کند. همچنین با تنظیم جریان ورودی هوا برای احتراق و نیاز به هوای بیرونی کمتری برای تخلیه دود، کنترل توان بسیار بهتری را نسبت به یک اجاق باز فراهم می‌کند. به طور کلی، این یک سیستم گرمایش واحد یا محلی است که فقط برای مکانی که در آن قرار دارد کار می کند.

با تعمیم آن را با نام اجاق گاز می شناسند، هر وسیله ای که بعداً اختراع شد و گرما تولید می کند و برای گرم کردن و در برخی کشورها برای پخت و پز استفاده می شود. به طور سنتی از طریق احتراق کار می کند، اما در دوران مدرن آنهایی که با الکتریسیته کار می کنند (به دلیل اثر ژول) به همین نام خوانده می شوند.

با توجه به نگرانی هایی که در مورد آلودگی هوا وجود دارد، در طول سال ها تلاش هایی برای بهبود طراحی اجاق ها صورت گرفته است.به عنوان مثال اجاق گاز پلت، نوعی اجاق گاز تمیز است.

در حالی که اجاق های هرمتیک نوع دیگری هستند که چوب را به طور کامل می سوزانند و در نتیجه میزان محصولات جانبی احتراق را کاهش می دهند.

یکی دیگر از روش‌های کاهش آلودگی هوا، افزودن وسیله‌ای برای تمیز کردن گازهای خروجی، به عنوان مثال، فیلتر یا پس‌سوز است. تحقیق و توسعه اجاق‌های ایمن‌تر و کم آلاینده‌تر به طور مداوم در حال تکامل است.

در آغاز، کلمه اجاق گاز به یک مکان گرم اطلاق می شد، به عنوان مثال، در زبان اسپانیایی چیزی که امروزه معمولاً به عنوان گلخانه شناخته می شود، اجاق گاز سرد نامیده می شد.

بعداً او دستگاهی را که برای گرم کردن محل کار می‌کرد، یک دستگاه اختراع جدید که از خانه‌های سنتی متمایز بود، برای اینکه آتش را به جای سوزاندن در محیط، در فضای بسته با مصالح ساختمانی محبوس کرد، تعیین کرد. هنگامی که این دستگاه بعداً برای خدمت به آشپزخانه اقتباس شد، در برخی کشورها کلمه اجاق گاز نیز به آشپزخانه اشاره کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.