از جیوه به عنوان صلاح در جنگ سرد استفاده می شود؟

امروزه، پس از جنگ سرد، جیوه قرمزمایع امکان وجود دارد که نسخه به روز شده ای از این کمپین وجود داشته باشد.

فقط این بار این کار اطلاعاتی آمریکاست که از اعتقاد به جیوه قرمز ایران برای به دام انداختن تروریست هایی است که تلاش می کنند دست خود را به یک سلاح هسته ای بیاورند.

خواه این یک جیوه قرمز باستانی کمپین عمدی باشد یا نه، کارساز است و در سال 2011، به یک گروه ویژه مواد منفجره آمریکایی در افغانستان، دو قوطی جیوه قرمز که از نیروهای ویژه اروپایی تهیه شده بود، داده شد.

متخصصانی از ایالات متحده به جیوه قرمز سوزنی پایگاه هوایی بگرام رفتند و در آنجا قوطی ها مورد بررسی قرار گرفتند. یکی حاوی جیوه معمولی بود، دیگری خالی بود.

ترسناک تر از آن این است که تروریست های واقعی فعالانه در تلاش برای به دست گرفتن آن هستند.

با الهام از یک گزارش خبری در سال 2013 از ترکیه مبنی بر دستگیری سه مرد با “کلاهک راکت جیوه قرمز”، یک خریدار اسلحه برای دولت اسلامی با نام رمز “تمساح” سفارش جیوه قرمز با سقف قیمت 4 میلیون دلاری داد. فروشنده ای که او آن را به او سفارش داد بیش از یک سال تلاش کرد تا مقداری را پیدا کند. اگر می‌خواهید تروریست‌ها را شناسایی کرده و به دام بیاندازید، آویزان کردن علامت جیوه قرمز ممکن است بدترین ایده نباشد.

به نوبه خود، ساموئل کوهن کاملاً واضح بود که معتقد بود یک کمپین اطلاعات نادرست رسمی در مورد جیوه قرمز وجود دارد، فقط او معتقد بود که برعکس است. آمریکایی ها می دانستند که واقعی است، اما ادعا می کردند که اینطور نیست و کوهن همکاران سابق خود در لوس آلاموس را برای رهبری این کمپین سرزنش کرد

 • منابع:
  1. On the Trail of Red Mercury
 • تبلیغات: 
  1. زنی با کمک پمپ آب خیاطی می کند!!
  2. راز مردی که با گلاب برق تولید می کرد برملا شد
  3. بازیافت کارتن و تبدیل آن به خلال بادام
  4. ترسناک ترین دستگاه کباب پز در ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.