فرومنگنز در بازار که می توان با آن طلا ساخت

یک بررسی گذشته‌نگر از تهیه فرومنگنز در بازار و کارگر فرومنگنز در گوانگشی، چین برای ارزیابی تأثیر قرار گرفتن در معرض منگنز بر عملکرد ریه و همچنین تأثیر سیگار بر قرار گرفتن در معرض منگنز انجام شد.

این مطالعه کاهش عملکرد ریه را در کارگران مردی که در معرض سطوح بالای منگنز قرار داشتند (شاخص مواجهه تجمعی منگنز ≥ 1 mg/m3 در سال) نشان داد.

هنگامی که افراد سیگاری با افراد غیرسیگاری مقایسه شدند، از نظر آماری کاهش معنی داری در ظرفیت حیاتی پیش بینی شده اجباری (FVC) و منحنی حداکثر جریان بازدمی پیش بینی شده (MMEF) در بین افراد سیگاری وجود داشت.

منگنز فلزی در تولید فولاد استفاده می شود. منگنز غیر آلی (Mn2+، Mn3+ و Mn4+) بیشتر در صنعت و محیط زیست یافت می شود.

ترکیبات معدنی مختلف منگنز در ساخت خوراک دام، باتری، کود، آتش بازی، قارچ کش، کبریت و پرمنگنات پتاسیم نقش دارند. ترکیبات آلی منگنز به عنوان یک افزودنی نفت کوره، به عنوان قارچ کش و به عنوان یک افزودنی بنزین (متیل سیکلوپنتادینیل منگنز تری کربونیل [MMT]) استفاده می شود. سمیت عصبی در مصرف کنندگان متکاتینون (نام خیابان “گربه”) به منگنز نسبت داده شده است.

منگنز یک ماده مغذی ضروری است که به عنوان یک کوفاکتور در واکنش های آنزیمی شامل معدنی شدن استخوان و همچنین متابولیسم پروتئین و کربوهیدرات عمل می کند.

به این ترتیب، اغلب جزء آماده‌سازی‌های تغذیه تزریقی است و انفوزیون مزمن می‌تواند منجر به سمیت منگنز شود. مواجهه قابل توجهی با منگنز در افرادی که در مشاغل جوشکاری، معدن و ریخته گری کار می کنند رخ می دهد.

افرادی که با بنزین یا به عنوان مکانیک خودرو کار می کنند ممکن است در معرض MMT قرار بگیرند.منگنز از طریق دستگاه گوارش و تنفس جذب می شود و به طور گسترده در سراسر بدن پخش می شود.

منگنز در گلوبوس پالیدوس عقده های قاعده ای تجمع می یابد. صفرا راه اصلی دفع است. نیمه عمر حذف تقریباً 40 روز است، اما برای منگنز در سیستم عصبی مرکزی طولانی تر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.