اسکاج بافتنی سوزنی که موجب علاقه خانمی به ظرف شستن شد

آیا برای شستن ظرف های خود از اسکاج بافتنی سوزنی استفاده می کنید؟ اگر بله، چند وقت یکبار آن را تعویض می کنید؟ مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه دوک انجام شد نشان داد که اسفنج های معمولی آشپزخانه دارای گونه های باکتریایی بیشتری نسبت به پتری دیش آزمایشگاهی هستند.

تکان‌دهنده‌تر این است که این باکتری از خاک و کثیفی به وجود نمی‌آید، بلکه ساختار اسفنج است که آن را به مکانی قابل سکونت برای میکروب‌ها تبدیل می‌کند.

این بدان معنی است که مهم نیست که هر چند وقت یکبار اسفنج خود را جایگزین کنید، همیشه مکانی دوستانه برای میکروب های ناخواسته خواهد بود.

محققان حدود 80 گونه مختلف E. coli را شناسایی و بارکد کردند تا بتوانند رشد جمعیت آنها را ردیابی کنند. سپس باکتری ها را در ترکیب های مختلف روی صفحات رشد آزمایشگاهی با طیف گسترده ای از فضاهای زندگی بالقوه از شش چاه بزرگ تا 1536 چاه کوچک مخلوط کردند.

چاه‌های بزرگ تقریباً محیط‌هایی را تشکیل می‌دهند که در آن گونه‌های میکروبی می‌توانند آزادانه با هم مخلوط شوند، در حالی که چاه‌های کوچک فضاهایی را تقلید می‌کردند که گونه‌ها می‌توانستند خودشان را نگه دارند.

بدون توجه به اندازه زیستگاه، نتایج یکسان بود. چاه‌های کوچکی که با گونه‌های مختلف شروع می‌شدند، به جامعه‌ای تبدیل شدند که تنها یک یا دو گونه باقی مانده بود – همین امر در مورد چاه‌های بزرگی که با طیفی از گونه‌ها شروع شده بودند، صدق می‌کند.

به گفته لینگچونگ یو، استاد مهندسی زیست پزشکی در دوک، نتایج “چارچوبی را برای محققانی که با جوامع مختلف باکتریایی کار می کنند ایجاد می کند تا آزمایش کنند که چه محیط های ساختاری ممکن است برای اهداف آنها بهترین باشد.

” یافته های این تیم همچنین به این موضوع اشاره می کند که چرا اسفنج آشپزخانه چنین زیستگاه سالمی برای باکتری ها است. هنگامی که محققان آزمایش خود را با استفاده از نواری از یک اسفنج معمولی خانگی انجام دادند، دریافتند که این اسفنج حتی نسبت به تجهیزات آزمایشگاهی که آزمایش کردند، انکوباتور بهتری برای تنوع میکروبی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.