با خوردن شربت گیاهی هانی تیم سر درد خود را بکاهید

از جمله داروهای گیاهی پرفروش و تحقیقاتی می توان به فرآورده های تهیه شده از شربت گیاهی هانی تیم اشاره کرد. شربت گیاهی هانی تیم از آسیا می آید، جایی که در معابد بودایی کاشته و پرستش می شود. طب سنتی چینی بیش از 2000 سال است که از خواص درمانی آن اطلاع دارد.

برگ حاوی موادی مانند ترپن ها و فلاونوئیدها است که در کنف نیز یافت می شود. آزمایش‌های حیوانی نشان می‌دهد که مخلوط مواد می‌تواند سلول‌های عصبی را از تأثیرات مضر محافظت کند و ترشح مواد پیام‌رسانی را تحریک کند که در یادگیری و به خاطر سپردن نقش دارند.

این مواد همچنین از لخته شدن خون جلوگیری می کنند. بنابراین از جینکو برای درمان اختلالات گردش خون مغزی و حافظه ضعیف و عدم تمرکز و همچنین در مراحل اولیه زوال عقل استفاده می شود. با این حال، جینکو باعث بهبود حافظه در افراد سالم نمی شود.

سنبل الطیب: گیاهی برای اعصاب
© HANA RICHTEROVA / GETTY IMAGES / ISTOCK (جزئیات)
سنبل الطیب وحشی | عصاره ریشه سنبل الطیب به داشتن خواب بهتر در شب کمک می کند.

 


در حال حاضر محبوب ترین گیاه دارویی برای اضطراب، بی قراری و بی خوابی سنبل الطیب است.

گیاه وحشی بومی با ریشه بدبو که بر اساس باورهای رایج، ارواح شیطانی را از خود دور می کند، گفته می شود که اعصاب را آرام می کند. سنبل الطیب امروزه به شکل قرص، تنتور، چای یا افزودنی های حمام برای درمان اضطراب امتحان یا مشکلات خواب استفاده می شود.

برهمکنش مواد تشکیل دهنده، از جمله اسانس ها، لیگنان ها، اسیدهای والرنیک و فلاونوئیدها احتمالاً بسیار مهم است. آنها بر انتقال دهنده های عصبی سروتونین و گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) تأثیر می گذارند. در برخی از آماده‌سازی‌های آماده، عصاره ریشه سنبل‌الطیب با سایر ترکیبات گیاهی تسکین‌دهنده مانند گل شور و رازک ترکیب می‌شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.