با داشتن گیاهان آپارتمانی مقاوم افسردگی نمی گیرید

در ماه‌های زمستان، گیاهان آپارتمانی مقاوم به مراقبت ویژه نیاز دارند، زیرا نور روز کمی دارند و معمولاً در اتاق‌های گرم قرار دارند، که باعث می‌شود بیشتر در معرض آفات باشند. علاوه بر این، رطوبت اغلب مطلوب نیست و گیاهان به اشتباه آبیاری می شوند.
اطلاعات بیشتر درباره این نوشتار مبدأبرای اطلاعات ترجمه بیشتر، نوشتار مبدأ لازم است.

اکثر گیاهان داخلی در زمستان از کمبود نور رنج می برند. نه تنها گیاهان گلدار مانند آزالیا یا سیکلامن به یک مکان روشن نیاز دارند، بلکه به گونه هایی نیز نیاز دارند که مکان های روشن کمتری را تحمل کنند.

اینها عبارتند از سرخس، پرهای خوش شانس و درختان اژدها. در ماه های زمستان آنها باید نزدیک پنجره باشند. سرخس ها، درختان اژدها، فیکوس و پای فیل نیز مکان کمی خنک تر را بین 16 تا 20 درجه ترجیح می دهند. به عنوان مثال یک راهرو روشن یا اتاق خواب برای این کار مناسب است.

مهم: اگرچه گیاهان داخلی به مکانی روشن در کنار پنجره نیاز دارند، اما نباید آنها را مستقیماً بالای بخاری قرار داد یا در معرض بادهای زمستانی قرار داد. بنابراین، قبل از تهویه هوا، بهتر است گلدان ها را از لبه پنجره بیرون بیاورید.

گرد و غباری که روی برگ گیاهان می نشیند، جذب نور را دشوارتر می کند. بنابراین باید به طور مرتب حذف شود – ترجیحاً با آب گرم و بدون آهک مانند آب باران یا آب جوشیده.به دلیل گرم شدن هوا، معمولاً هوای اتاق در زمستان بسیار خشک است.

به منظور تامین رطوبت کافی گیاهان، منطقی است که به طور منظم آنها را با آب اسپری کنید. قطرات آب مانند حجاب ریز روی برگها قرار می گیرند و بنابراین رطوبت را فراهم می کنند.

سمپاشی همچنین در برابر نوک برگ های قهوه ای که اغلب نتیجه هوای گرمای خشک است نیز کمک می کند. علاوه بر این، می توانید رطوبت را با مرطوب کننده های اتاق یا یک آبنمای داخلی افزایش دهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.