بذر سیب زمینی نماد خیر و برکت در بین روستا نشینان است

سیب‌زمینی بذری که در بازارهای روستایی فروخته می‌شود از طریق یک نظرسنجی برای سطح آلودگی آن‌ها به بیماری‌های عمده سیب‌زمینی ارزیابی شد.

با بررسی دیگری، سطح پژمردگی باکتریایی در مزارع سیب‌زمینی در مناطق اصلی کشت سیب‌زمینی در کنیا اندازه‌گیری شد.

با این اوصاف قیمت بذر سیب زمینی هم در صدد بالا تر رفتن است.

در سپتامبر 2006، سیب‌زمینی‌های بذری به‌طور تصادفی در دسته‌های 20 تایی از چهار فروشنده در هر 11 بازار روستایی که مناطق ناکورو، نیانداروآ، نیری، لایکیپیا، مرو مرکزی، مورانگا و کیرینیاگا را پوشش می‌دهند، نمونه‌برداری شد، بنابراین مناطق عمده تولید سیب‌زمینی کنیا را نشان می‌دهد.

نمونه ها در کیسه های نمونه کاغذی به آزمایشگاه منتقل شدند و تا زمان جوانه زدن نگهداری شدند.

بذر سیب زمینی

بررسی پژمردگی باکتریایی در کنیا
سه منطقه اصلی کشت سیب زمینی در کنیا، کیامبو، نیانداروآ و ناحیه بومت، به طور هدفمند برای نشان دادن سیستم های مختلف پرورش سیب زمینی در کنیا انتخاب شدند.

35، 32 و 34 مزرعه سیب زمینی به ترتیب در منطقه کیامبو، نیانداروآ و بومت انتخاب شدند. مزارع به طور تصادفی در امتداد جاده های آسفالت نشده روستایی در فواصل حدود 2.5-5 کیلومتر انتخاب شدند.

شدت پژمردگی باکتریایی در تمامی مزارع سیب زمینی مزارع بازدید شده با امتیاز دهی به گیاهانی که علائم مشخصه بیماری را نشان می دادند، ثبت شد.

مزارعی با محصولات سیب زمینی که هنوز سایبان کم و بیش بسته ایجاد نکرده بودند در نظر گرفته نشدند.

این بررسی در طول فصل بارندگی اصلی سال 2005، در ماه‌های ژوئن، ژوئیه و آگوست انجام شد، زمانی که بیشتر مزارع محصول سیب‌زمینی خوبی داشتند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.