تولید میوه فیسالیس بسته ای در ایران

اصالت میوه فیسالیس بومی آمریکای جنوبی می باشد٬ سپس به سراسر جهان انتقال یافت و مورد توجه مردمان جهان قرار گرفت. این میوه به دلیل ظاهر خاص و پوشش جالبی که دارد با طعمی شیرین و خوشمزه و شباهت به طعم چند نوع میوه مورد علاقه مردم قرار گرفت و کشت آن در سراسر جهان رونق یافت. میوه فیسالیس بسته ای٬ یکی از انواع فروش تجاری در ایران و جهان است.

تولید میوه فیسالیس بسته ای در ایران

معیارهای تشخیص فیسالیس مرغوب

معیارهای تشخیص فیسالیس مرغوب

فیسالیس، گیاه زیر زمینی زمستانی با خواص درمانی بسیاری است. گیاه دارویی مفید در پرو، بولیوی و کلمبیا، در نزدیکی خانه ها و ساختمانها در باغها و حتی در اراضی مرتفع با ارتفاعات بالاتر از 10000 و 3200 متر رشد می کند و در این محیط ها به راحتی پخش می شود.

این میوه در خاک غنی جنوب شرقی کانادا فراوان است. جهان دو گونه اصلی فیسالیس را به خود دیده است که کاملاً متفاوت از یکدیگر هستند، Physalis alkekengi و Physalis heterophylla. سومین تنوع کمی کمتر رایج است، Physalis peruviana یا Coqueret پرو است. از نظر تغذیه ای و دارویی، همه این گونه ها حتی اگر از نظر ظاهری کمی متفاوت اند کاملاً مشابه هستند.

این گیاه در آب و هوای معتدل، نیمه گرمسیری و گرمسیری ظاهر می شود و از خواص دارویی و مصارف گاسترو مومیکی مختلفی برخوردار است.

نام “کوکت” استفاده شده به یک نام قدیمی برای خروس، “coq” اطلاق می شود، زیرا رنگ قرمز نارنجی روشن این میوه مانند شانه خروس است.

این گیاه همچنین به نام “کیپ انگور فرنگی” نامیده می شود، این گیاه توسط نخستین استعمارگران برای رسیدن به پرورش وسیع از آمریکای جنوبی، به استرالیا آورده شد و کشت صنعتی آن رواج یافت.

مشاوره در مورد ذخیره سازی:

Physalis در یخچال و فریزر فریزر نگهداری می شود. دمای ایده آل هنگام حمل و نقل بین 8 تا 10 درجه سانتیگراد است.

صادرات میوه فیسالیس بسته ای

صادرات میوه فیسالیس بسته ایگلهای این میوه به رنگ زرد با گلهای بنفش و از نظر شکل هندسی مانند توت فرنگی است. از میان میوه ها مانند گوجه فرنگی است. این میوه درون یک موی سبز و بنفش مانند شکل می گیرد که به نظر می رسد مانند یک فانوس کوچک چینی است که از ساقه آویزان است. فیسالیس مرغوب برخلاف گوجه فرنگی دارای بافتی خشک و طعم متمایز است.
این میوه دارای دو برابر مقدار ویتامین C موجود در لیمو است و به نظر می رسد یک گیلاس قرمز قرمز با طعم شیرین تر نسبت به گوجه فرنگی است.
فیسالیس به اندازه یک گوجه فرنگی گیلاس، بسیار معطر و پر از دانه های ریز است. انگور فرنگی یا همان فیسالیس می تواند در آب و هوای گرم با خاک مرطوب رشد می کند. خاک های گلدان ها نیز برای رشد فیسالیس مناسب است. اصلی ترین کاربردهای تجاری فیسالیس به عنوان میوه های خوراکی و تهیه یک مربای ساده است، اما رستوران ها غالباً از این میوه ها به عنوان یک خوراکی طعم دهنده استفاده می کنند.

امروزه صادرات میوه فیسالیس در هر کجای جهان یافت می شود و با توجه به شرایط تولیدی مناسبی که این گیاه دارد به صورت کشت گلخانه ای و حتی در گلدان و باغچه نیز رشد می کند و کشت وسیع آن سبب صادرات می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.