تولید کننده میوه فیسالیس گلخانه ای

فیسالیس یا توت طلایی نام میوه استوایی است که در مناطق نیمه گرمسیری جهان و اکثراً در نواحی استوایی کاشته می‌شود. میوه‌های این بوته مثلثی شکل رنگ نارنجی دارند و شکل ظاهری آنها شبیه گوجه فرنگی کوچک است. خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در صنعت کشاورزی می‌توان این میوه را در سراسر دنیا کاشت. میوه فیسالیس گلخانه ای در تمامی فصول کاشته و به راحتی در اختیار مصرف کنندگان قرار داده می شود.

تولید کننده میوه فیسالیس گلخانه ای

نحوه کاشت فیسالیس در گلخانه

نحوه کاشت فیسالیس در گلخانهفیسالیس حاوی مقادیر بالای آنتی اکسیدان می باشد. ویتامین های a، e، c ،p و f ویتامین هایی هستند که در میوه توت طلایی یافت می شوند.

آنتی اکسیدان های موجود در این میوه توانایی خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد را در بدن دارد که می‌تواند از ایجاد بیماری‌های قلبی، آلرژی، آسم و حتی سرطان جلوگیری کند.

آهن، فسفر، پتاسیم و منیزیم مواد معدنی موجود در میوه فیسالیس می باشند که می‌توانند سیستم دفاعی بدن را افزایش دهند و به طراوت و شادابی پوست کمک موثری کنند.

نحوه کاشت فیسالیس در گلخانه به صورتی است که ابتدا زمین را قارچ کشی می کند و نهال ۱۰ تا ۲۰ سانتی متری این میوه را درون خاک قرار می‌دهند. نور و آبیاری مناسب مواردی هستند که در رشد این بوته نقش دارند.

بعد از ۸۰ الی ۱۱۰ روز رنگ این میوه از سبز به نارنجی تغییر پیدا می کند و میوه گیاه فیسالیس قابل برداشت است.

چگونگی قیمت گذاری میوه گیاه فیسالیس

چگونگی قیمت گذاری میوه گیاه فیسالیسطعم این میوه، ترکیبی از توت فرنگی، گیلاس و آناناس است. ظاهر و بافت توت طلایی شبیه گوجه فرنگی است. لازم به ذکر است که پوست این میوه سمی بوده و غیر قابل خوردن می باشد.

از خواص فیسالیس می توان به درمان بیماری های زیر اشاره کرد:

  • ویتامین B 3 موجود در این میوه درد مفاصل را کاهش می دهد.
  • مصرف روزانه این میوه سلامت چشم‌ها را افزایش می دهد، زیرا حاوی ویتامین A می باشد.
  • به دلیل کم کالری بودن به کاهش وزن و لاغری کمک می کند.
  • ادرار آور است و به سلامت کلیه ها کمک می کند.
  • ویتامین c موجود در توت طلایی سیستم ایمنی را می تواند تقویت کند.

شاید این سوال مطرح شود که چگونه قیمت گذاری میوه گیاه فیسالیس انجام می گیرد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت، قیمت میوه فیسالیس به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از مهمترین عوامل آن نوع بسته بندی و نوع عرضه آن به مشتریان می باشد.

تولید کنندگان داخلی با شناخت درست نیاز بازار و ارائه صحیح این میوه به بازار تقاضا توانسته اند قیمت فیسالیس را تا حدودی ثابت نگه دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.