سرامیک سیاه که پزشکان استفاده از آن در خانه را درمانگر بیماری روحی دانستند

شرکت سوئیسی Maxon به خاطر فناوری درایو خود که با مریخ نوردهای مختلف ناسا به مریخ آورده است، شناخته شده است. کمتر شناخته شده است منطقه با تکنولوژی بالا سرامیک های فنی در Sexau در نزدیکی فرایبورگ. اکنون اجزای سرامیکی نیز با استفاده از چاپ سه بعدی در آنجا تولید می شوند و با استفاده از لیزر به کمال می رسند.

امروزه این شرکت در زمینه سرامیک سیاه دانش بسیار بالایی دارد. با استفاده از CIM، قطعات سری در مقادیر چند ده هزار تولید می شوند.

این سوال بیش از 20 سال پیش در متخصص درایو Maxon Motor GmbH پرسیده شد: «چه چیزی از فولاد مقاوم‌تر در برابر سایش است و می‌توان آن‌ها را در محورها و شفت‌ها برای چرخ‌دنده‌های سیاره‌ای ما پردازش کرد تا حتی مطمئن‌تر و دقیق‌تر شوند؟» استفان زیلم، رئیس توسعه کسب‌وکار و مهندسی کیفیت در مرکز صلاحیت CIM/MIM در Sexau، پاسخ را می‌داند: قالب‌گیری تزریقی سرامیک، فرآیند قالب‌گیری تزریقی برای سرامیک‌ها که مربوط به قالب‌گیری تزریقی فلز است.

اما علی‌رغم تمام تجربه‌ها: اینکه آیا یک ایده جدید واقعاً مورد توجه قرار می‌گیرد یا خیر، آیا می‌توان بخشی از سرامیک را کاملاً تحقق بخشید، آیا طبق برنامه‌ریزی شده رفتار می‌کند، اغلب تنها با استفاده از آخرین روش‌های طراحی مانند CAD، محاسبات اجزای محدود در واقعیت آشکار می‌شود.

با این حال، مسیر متعارف یک جزء سرامیکی از ایده تا قسمت واقعی زمان‌بر و پرهزینه است. یک قالب گران قیمت برای تولید بدنه سبز رنگ مورد نیاز است. سپس چرخانده و آسیاب می‌شود، زینتر می‌شود و سپس در یک فرآیند پیچیده دوباره سمباده می‌شود.

زیلم اذعان می کند: “برای نمونه اول، این بسیار پیچیده است، هزینه و زمان زیادی را صرف می کند.”مگر اینکه از مخفف چاپ سه بعدی استفاده کنید که از پلاستیک و به طور فزاینده ای از فلزات نیز آشناست.

در حالی که چندین سال است که چاپ با پلاستیک و فلز بخشی از زندگی روزمره صنعتی بوده است، چاپ سرامیک همچنان از آزمایشگاه تا کف کارخانه در راه است. با این حال، مزایا بسیار وسوسه انگیز به نظر می رسید، بنابراین Maxon آزمایش های اولیه را حدود پنج سال پیش آغاز کرد تا بتواند نمونه های اولیه قطعات سرامیکی خود را سریعتر به مشتریان تحویل دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.