شربت گیاهی آویشن که باعث سرفه مکرر می شود

برای تهیه این دستور بهتر است آویشن وحشی بچینید. اگر نه، همیشه می توانید آن را از فروشگاه تهیه کنید.

برای تهیه شربت گیاهی آویشن روی 100 گرم آویشن (برگ و ساقه) 1 لیتر آب جوش بریزید و بگذارید 12 ساعت دم بکشد.
برای بازیابی مایع صاف کنید، 1 کیلو شکر اضافه کنید و با حرارت ملایم به مدت 1 ساعت بپزید.
بعد از سرد شدن شربت، آن را بشویید و بطری کنید.

به محض ظاهر شدن علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا، روزی 3 قاشق غذاخوری شربت آویشن مصرف کنید. خواص زیادی برای آویشن شناخته شده است.

آویشن در فنل به ویژه تیمول غلیظ است. آنها ضد عفونی کننده قوی هستند. برای گلودرد، آفت‌های شانکر، التهاب لثه و بوی بد دهان موثر هستند و در از بین بردن ویروس‌ها و باکتری‌های موجود در جو و همچنین بیماری‌های عفونی نیز شناخته شده‌اند.

در دم کرده، آویشن بیماری های دستگاه تنفسی را تسکین می دهد: برونشیت، سرماخوردگی، آنفولانزا و آسم از اولین جرعه ها تسکین می یابد.

آویشن همچنین دارای خواص اشتها آور است، اما مهمتر از همه، به هضم غذا کمک می کند، به جذب غذاهای حاوی آهن زیاد و مبارزه با مشکلات روده کمک می کند. یونانی ها آن را به خاطر اثر محرک آن می شناسند، در واقع قدرتی در برابر خستگی و کم خونی دارد.

آویشن باعث تقویت گردش خون می شود. در این حالت، در اصطکاک است که روغن آن بیشترین سود را دارد.

در حالت اصطکاک، آویشن نیز دردهای منشأ روماتیسمی را تسکین می دهد و قدرت ضد اسپاسم واقعی دارد. ماساژ روی نواحی آسیب دیده تنش را از بین می برد و انقباضات عضلانی را آرام می کند.

همچنین می توانید از آن به عنوان یک محصول زیبایی تونیک استفاده کنید. آب آن منافذ پوست را سفت می کند، دم کرده آن پوست سر را احیا می کند و روغن آن بدن را تقویت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.