صادرات میوه جنگلی فیسالیس به عراق

میوه جنگلی فیسالیس نوعی میوه استوایی بومی آمازون است که امروزه در آسیا و آفریقا هم یافت می شود. البته این محصول خیلی شناخت شده نمی باشد اما به دلیل طعم بسیار منحصر به فرد و خواص مطلوب مصرف آن در حال گسترش است. میوه آن دارای رنگ زرد مایل به نارنجی می‌باشد که در داخل کشور بیشتر به صورت گلخانه ایی تولید می شود و به دلیل کیفیت مناسب به کشور های دیگر از جمله عراق صادر می شود.

صادرات میوه جنگلی فیسالیس به عراق

شناخت کلی میوه فیسالیس

شناخت کلی میوه فیسالیسمیوه فیسالیس که با نام های عروسک پشت پرده، فانوس چینی و یا گیلاس زمینی هم معروف است برای رشد به آب و هوای گرم نیاز دارد و در اکثر خاک ها توانایی رشد دارد. نیاز بازار به میوه های جدید و ناشناخته تمایل تولید کنندگان را برای پرورش این گیاه افزایش داده است.

البته پرورش این گیاه در ایران به صورت محدود انجام می شود و هنوز فراگیر نشده است با این حال میزان تولید و مصرف آن با سرعت خوبی در حال افزایش است. میوه استوایی فیسالیس دارای بافتی مانند توجه فرنگی است و طعم آن ترکیبی از آناناس، کیوی، گیلاس و توت است که باعث شده تا طرفدار زیادی داشته باشد.

این محصول علاوه بر طعم بسیار جذاب دارای خواص بالایی می باشد که باعث شده تا در علاوه بر استفاده خوراکی در بخش های مختلف صنعتی و دارویی هم استفاده شود. در اطراف این میوه نوعی پوشش کاغذ مانند وجود دارد که باعث شده تا خود میوه آلودگی بسیار کمی داشته باشد.

به طور کلی انواع میوه فیسالیس سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین های مختلف است که از انسان در برابر رادیکال های آزاد و بیماری هایی مانند سرطان، سکته قلبی، آسم و آلرژی محافظت می کند.

موارد گفته شده تنها بخش از خواص بی نظیر این میوه پر خاصیت است که مجموعه این عوامل باعث شده تا کشت و پرورش آن رو به افزایش باشد.

قیمت انواع میوه جنگلی فیسالیس

قیمت انواع میوه جنگلی فیسالیسهمان طور که اشاره شد در حال حاضر پرورش میوه فیسالیس به صورت محدود انجام می شود که این موضوع باعث شده تا قیمت آن نسبتا بالا باشد و نوعی میوه لوکس به شمار برود‌.

طبیعتا قیمت این میوه بسته به کیفیت آن متفاوت است‌. عموما در ماه های برداشت این محصول قیمت آن ارزان تر می باشد و هر چه از فصول برداشت فاصله می گیریم قیمت آن هم به دلیل افزایش تقاضا بالا می رود.

  • بیشتر بخوانید: سیب

مجموعه ما از جمله مراکزی است که اقدام به فروش میوه فیسالیس می کند که برای اطلاع از قیمت این میوه می توانید با مشاوران این مرکز تماس حاصل بفرمائید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.