عمده فروشان میوه استوایی فیسالیس

اگر می خواهید همه چیز را درباره ی میوه استوایی فیسالیس بدانید با ما همراه باشید.
میوه فیسالیس از نظر شکل ظاهری و رنگ میوه و دانه های موجود در آن چیزی شبیه گوجه فرنگی است. گونه های متنوعی از آن وجود دارد از جمله: انگور فرنگی توت فرنگی توت نارنجی کوچک زرد رنگ.

  • بیشتر بخوانید: سیب

میوه فیسالیس پر از دانه های خوراکی کوچک و نرم شبیه گوجه فرنگی با این تفاوت که این دانه ها سفید رنگ اند. برجسته ترین ویژگی این میوه، پوسته کاغذی پیچیده شده به دور میوه به رنگ سبز کم رنگ یا قهوه ای روشن است که مانند یک فانوس است.عمده فروشان میوه استوایی فیسالیس

مشخصات بوته میوه استوایی فیسالیس

مشخصات بوته میوه استوایی فیسالیساین میوه ها در پوسته خارق العاده و فانوس مانند پنهان می شوند. این پوسته مانند لباس یا پوششی محافظ برای میوه به حساب می آید، با گوجه فرنگی ها، فلفل ها و بادمجان ها شباهت دارد. از شباهت محافظ فیسالیس با فلفل از نظر ‌شکل ظاهری و حفاظ سبز رنگی که به دور دانه های فلفل پیچیده شده می باشد اما تفاوت آن چیست؟ درست حدس زدید ما حفاظ فلفل را میخوریم و دانه های فلفل را دور میریزیم اما در مورد فیسالیس حفاظ آن را دور می اندازیم. بادمجان به خاطر شباهت کلاه آن به پوشش فیسالیس است، همچنین می توان از آن در کاربردهای مشابهی همچون تهیه رب فیسالیس استفاده نمود. به طور مثال خوردن مقداری ماکارونی با سس فیسالیس تازه واقعا خوشمزه است.

بومیان آمریکای جنوبی بوته میوه فیسالیس را در گلخانه و یا در مزرعه پرورش می دهند. برخی از مردم آن را در باغ یا باغچه منزل رشد می دهند زیرا دوست می دارند رشد جالب این گیاهان در پوسته های بزرگ به صورت پنهان شده درون خود را تماشا کنند، با این وجود، پرورش آنها قدری دشوار است زیرا میوه تمایل دارد قبل از رسیدن از شاخه بیفتد و این نیاز به مراقبت ویژه دارد.

در صورتی که این میوه به هنگام خوردن کاملا رسیده نباشد ممکن است طعم اسیدی در دهان شما بدهد پس بهتر است قبل از رسیدن کامل هوس خوردن این میوه را نکنید.

میوه فیسالیس چه رنگی است؟ آیا قرمز، نارنجی، زرد یا سبز است؟ باید بگوییم پوسته های آن به رنگ سفید بنفش و قهوه ای روشن دیده می شوند. هنگامی که میوه ها برای برداشت آماده می شوند، رنگ میوه نیز روشن می شود و اکثرا به رنگ نارنجی خوش رنگ است.

تعداد نامهای این میوه بسته به منطقه و نوع آن متفاوت است از جمله: گیلاس زمستانی، انگور فرنگی، فانوس چینی یا حتی نام عاشقانه (“عشق قفس شده”) به دلیل محصور بودن فیسالیس درون پوششی جالب.

قیمت میوه فیسالیس چطور تعیین می شود؟

قیمت میوه فیسالیس چطور تعیین می شود؟ فیسالیس های زرد رنگ جزء خوش طعم ترین نوع فیسالیس شناخته شده در ایران می باشند که نسبت به انواع دیگر آن از جمله کلمبیایی، خوش مزه تر و اندازه ی آن قدری بزرگتر است و مورد توجه کشاورزان و تولید کنندگان و تاجران میوه در ایران قرار گرفته اند، همانطور که گفتیم فیسالیس در رنگ ها و انواع مختلفی موجود است، اما همه ی آنها قابل مصرف به صورت خام و به شکل خوراکی نیستند زیرا طعم شیرینی ندارند.

قیمت میوه فیسالیس با توجه به کمیاب بودن آن قدری بالا است ولی نگران نباشید در بسیاری از فروشگاه های ایران این میوه به چشم می خورد و در صورت خرید عمده قیمت آن نیز به صرفه است. همچنین راحتی و رشد سریع آن، سبب توجه کشاورزان و کارآفرینان به تولید انبوه آن گردیده و در صورت کشت گسترده در کشور، قیمت آن نیز کاهش می یابد. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.