قیمت روز فیسالیس زرد گلخانه ای

فیسالیس زرد را در خانواده بادنجانیان قرار می دهند و به دلیل بافت شبیه به گوجه ای که دارد آن را هم خانواده با آن می دانند. بر خلاف بافتی که دارد پوست آن رنگ زرد شبیه به پرتقال است. زادگاه آن را آمریکای جنوبی می دانند و از آن جا به مرور به کشورهای دیگر ورود پیدا کرده است و در حال حاضر بسیاری از مناطق مشغول پرورش آن می باشند. در این مقاله درباره این میوه متفاوت بیشتر صحبت می کنیم.

قیمت روز فیسالیس زرد گلخانه ای

مشخصات فیسالیس زرد مرغوب

مشخصات فیسالیس زرد مرغوب میوه فیسالیس  رنگ زرد مایل به نارنجی شبیه به پرتقال دارد. دور این میوه با پوست کاغذ مانندی پوشیده شده است. این پوسته مثل محافظی مانع از نشستن هرگونه گرد و خاک به روی میوه می گردد.

شاید کنجکاو شده اید که بدانید این میوه متفاوت چه مزه ای دارد. برای آن که این حس را به طور ملموس به شما انتقال بدهیم باید بگوییم که طعم میوه فیسالیس زرد ترکیب طعم چند میوه می باشد به این گونه که وقتی آن را می خورید طعم چند میوه به طور همزمان برای شما تداعی می شود. این طعم ها گیلاس، آناناس و توت فرنگی  می باشد.

شاید شما هم بعد از خوردن این میوه پی به طعم های مشابه دیگری ببرید و چند طعم دیگر را به این ترکیب اضافه کنید.

علاوه بر و ظاهر و طعم خاصی که دارد، خواص شگفت انگیزی هم برای این میوه شناخته شده است که مصرف آن را بیش از پیش رونق داده است. گیلاس زمینی یا توت طلایی نام های دیگر این میوه است. این میوه را می توان  هم به صورت خشک شده مصرف مصرف کرد و هم می توان تازه آن را مورد استفاده قرار داد.

فیسالیس یکی از میوه های پرطرفدار در کشورهای آمریکایی است که هنوز در ایران به خوبی شناسانده نشده است، میلی که بازار داخلی ما نسبت به ورود این میوه های کمیاب و خاص دارد باعث شده است تولیدکننده ها فعال تر شوند.

خواص ویژه ای برای این میوه معرفی شده است. اگر لیمو یا پرتقال را منبع ویتامین c  می دانید باید بگوییم که فیسالیس چند برابر ویتامین c  دارد.

نحوه نگهداری این میوه بر طول عمر آن اثر می گذارد. بعد از چیده شدن اگر آن را در فضای بیرون نگهداری کنید تا حداکثر 10 روز می ماند و در صورت قرار دادن آن در فضای خنک تا چندین ماه باقی می ماند.

عوامل تفاوت قیمت میوه فیسالیس

عوامل تفاوت قیمت میوه فیسالیس قیمت میوه فیسالیس را نوع یا گونه ی آن مشخص می کند. این میوه گونه های مختلف دارد که هرکدام دارای ویژگی هایی می باشد و متناسب با میزان پرورش آن ها قیمت های مختلفی در نظر گرفته می شود.

در زیر به انواع میوه فیسالیس اشاره می کنیم:

  • گونه توت طلایی یا Golden Berries
  • گونه گوجه سبز مکزیکی یا Tomatillo
  • گونه فانوس چینی یا Chinese Lantem

تفاوت قیمت فیسالیس متناسب با نوع آن متغیر است. بعضی از انواع آن کمیاب تر هستند به همین دلیل قیمت بالاتری دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.