قیمت فیسالیس در میادین زنجان

فیسالیس زنجان که  میوه با طعم خاص و شبیه گوجه فرنگی با طعمی مین آناناس، کیوی و گیلاس دارد، و از خواص دارویی برخوردار می باشد می توان از قیمت این محصول را در میادین زنجان اطلاع پیدا کرد.

قیمت فیسالیس در میادین زنجان

فیسالیس میوه کدام کشور است؟

فیسالیس میوه کدام کشور است؟میوه فیسالیس که بومی منطقه آمریکای جنوبی به شمار می رود سرشار از آنتی اکسیدان و انواع ویتامینها می باشد.  این میوه کوچک زرد رنک یا نارنجی براق در شمال ایران به صورت خودرو زندگی می کند ، امروزه خواص دارویی فراوانی برای این محصول شناخته شده است.

از مهمترین خواص دارویی این محصول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • از دم کرده برگ و ساقه این گیاه برای درمان آسم استفاده می شود.
  • به دلیل داشتن آنتی اکسیدان و ویتامین سی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.
  • برای پیشگیری از سرطان بسیار مفید می باشد.
  • از دیگر خواص این میوه می توان به خاصیت ضد التهابی و  آنتی باکتریال آن اشاره نمود.
  • در درمان رماتیسم، بیماری های کبدی و هپاتیت موثر است.

این گیاه در واقع بومی مناطق گرم و نیمه استوایی است برای اولین با این میوه از آمریکای جنوبی و آرژانتین،  کلمبیا، اکوادور، پرو و شیلی به سایر کشور های دیگر جهان برده شد و امروزه در برخی از کشورهای آسیا و افریقا به طور وسیع کشت می شود. و در برخی از کشورها طرفداران فراوانی دارد.

این میوه تا ارتفاع یک متر قادر به رشد می باشد و در صورتی که به صورت صحیح نگهداری شود تا 5 کیلو نیز میوه می دهد، از این گیاه به عنوان یک گیاه زینتی نیز استفاده می شود.

معرفی انواع فیسالیس ایرانی

معرفی انواع فیسالیس ایرانیدر ایران انواع فیسالیس در گلخانه های اطراف تهران مورد کشت قرار گرفته است در واقع 7000 متر از گلخانه های تهران به پرورش این گیاه اختصاص داده شده است. از این محصول که در صنعت غذایی، دارویی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد در ایران به نام عروسک پشت پرده معروف است.

البته به نام های دیگری مانند گیلاس زمینی و فانوس چینی نیز مشهور است، فیسالیس ایرانی از طعم و بوی مطبوعی برخوردار می باشد و به دلیل اینکه جزء میوه های کمیاب می باشد دارای قیمت بالایی است، امید است با افزایش بیشتر زمین های سطح کشت قیمت این محصول نیز کاهش یابد تا افراد بیشتری از این میوه استفاده نمایند و از خواص درمانی آن بهره مند شوند.

در استان های شمالی ایران از جمله رامسر و تنکابن و برخی نقاط دیگر ایران مانند تهران و ورامین نیز به دلیل داشتن آب و هوای مساعد و خاک حاصلخیز کشت این محصول در حال توسعه می باشد اما تا رسیدن به تولید بالا هنوز راه زیادی مانده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.