قیمت میوه فیسالیس ارومیه در بازار

استفاده از میوه قدمت طولانی دارد و از زمان خلقت بشر وجود داشته است و به مرور زمان و با پیشرفت علم و و ایجاد گلخانه ها میوه ها تنوع زیادی پیدا کردند و در هر مکان یا منطقه ای بر اساس آب و هوای آن محل رشد خواهند کرد . فیسالیس ارومیه میوه ای است که اخیرا روانه بازار شده است و قیمت این میوه در بازار به نسبت مناسب است و در اختیار علاقمندان به این نوع میوه قرار می گیرد. 

قیمت میوه فیسالیس ارومیه در بازار

شناخت کلی میوه فیسالیس

شناخت کلی میوه فیسالیس این نوع میوه که در بعضی از کشور های دیگر به اسم گیلاس زمینی معروف است و در کشور ما نیز اخیرا در بعضی شهرها کشت می شود و اکثرا در گلخانه ها آن را می کارند. 

میوه فیسالیس دارای خواص بسیار زیادی است که در قسمت زیر به چند مورد از خواص این میوه اشاره می سود که عبارتند از: 

  • فیسالیس سرشار از انواع ویتامینها برای بدن است و به دلیل خواص آنتی اکسیدان آن از بیماری های آسم، بیماری های قلبی و سرطان و …. پیشگیری می کند. 
  • از برگ و ساقه های آن برای دمنوش های متفاوت نیز جهت درمان بعضی از بیماریها استفاده می کنند.
  • منبعی غنی از آهن و فسفر است و بنابراین در کسانی که دچار آنمی فقر آهن هستند بسیار موثر است. 
  • این میوه تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است و بدن را در مقابل باکتریها و ویروسها ایمن نگه می دارد. 
  • میوه فیسالیس در تقویت قوای جنسی موثر است و باعث شادابی پوست و لطافت آن می شود. 

از این میوه در تهیه کرم های آرایشی و بهداشتی استفاده می کنند زیرا همان طور که اشاره شد برای شادابی پوست بسیار مفید می باشند. 

میزان تولید فیسالیس در ارومیه

میزان تولید فیسالیس در ارومیهتولید میوه فیسالیس در ارومیه افزایش پیدا کرده است و دلیل آن نیز خواص زیاد و قیمت مناسب و طعم عالی می باشد که خریداران زیادی را به خود جذب کرده است . خرید بیشتر باعث تولید بیشتر این محصول طبیعی می شود و موجب می گردد که افراد زیادی در این زمینه مشغول به کار گردند و همچنین بر روند تولید اقتصادی کشور نیز اثر بگذارد.

با وجود تولید فیسالیس بر تنوع میوه ها نیز افزوده می شود و باعث می شود محصولات بیشتری را به کشور های دیگر از جمله کشور های همسایه صادر کنیم ولی باید توجه داشته باشیم که به کشورهایی آن را صادر کنیم که دارای نوسانات ارزی کم تری هستند تا بتوانیم سود بیشتری را در درازمدت به دست آوریم . 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.