قیمت میوه فیسالیس نارنجی در ایران

 میوه فیسالیس نارنجی

فیسالیس ها یکی از گیاهان بومی در منطقه های معتدل گرم در جهان است. این گیاهان علفی شکل و ساختار داخلی آن تقریبا مشابه به گوجه فرنگی می باشد.

میوه فیسالیس درون یک لفاف کاغذی پوشیده شده که از این میوه در برابر هرگونه آلودگی، آفات و بیماری ها حفاظت میکند. این میوه در ایران به عروسک پشت مرده مشهور است، طعم فیسالیس ها مخلوطی از آناناس و توت فرنگی و کیوی می باشد و از ان میتوان در انواع سالاد و دسر، مربا و ژله استفاده کرد. این میوه می توان مانند انواع دیگری از میوه ها خشک کرد و  به صورت میوه خام مصرف کرد.

میوه فیسالیس دارای مواد معدنی همچون آهن،فسفر، پتاسیم و منیزیم است. از این میوه می توان در تهیه انواع کرم های آرایشی و بهداشتی نیز به کار برد در شادابی و نشاط پوست تاثیر به سزایی دارد.

از دیگر خاصیت های دارویی میوه فیسالیس نارنجی که می توان به آن ها اشاره کرد:

  • دفع کننده اسید اوریک
  • کمک به درمان ناراحتی های کلیوی و مجاری ادرار
  • نقرس و رماتیسم
  • دارای ویتامین ث

قیمت میوه فیسالیس نارنجی در ایران

درجه بندی انواع میوه فیسالیس

درجه بندی انواع میوه فیسالیس

میوه فیسالیس دارای انواع مختلفی است به طور مثال انواع میوه فیسالیس در مکزیک بیشتر از 45 مدل است. به غیر از میوه فیسالیس نارنجی می توان فیسالیس قرمز یا فانوس چینی، فیسالیس سبز یا توماتیلو و فیسالیس بنفش یا توماتیلو نام برد.

انتخاب انواع فیسالیس ها در ایران بستگی به شرایط آب و هوایی و محیط کشت آن دارد که اگر در محیط گلخانه ای باشد همراه با تولید بالایی خواهد داشت. پرورش این گیاه بسیار آسان و راحت و از قیمت قابل توجهی  برخوردار می باشد.

فیسالیس ها در زمستان  از اواسط بهمن کشت و در اواسط بهار برداشت می شوند. از طریق بذر کشت می شود و مانند گوجه فرنگی در هر بوته تعداد زیادی از میوه فیسالیس خواهیم داشت.

راهنمای خرید میوه فیسالیس نارنجی

راهنمای خرید میوه فیسالیس نارنجیاین میوه مدتی است که در ایران شناخته شده و در بازار میوه و تره بار جای کوچکی را به خودش اختصاص داده است. امکان خرید میوه فیسالیس در برخی از فروشگاه ها وجود دارد.

در زمان خرید میوه فیسالیس باید توجه داشت که میوه پس از رسیدن، لفاف کاغذی شروع به افتادن می کند و جدا می شود و شروع به بلوغ می کند و رنگ میوه از سبز به زرد- نارنجی تغییر رنگ می دهد. میوه کاملا نرسیده کال بوده و برای برخی از افراد سمی می باشد.

فیسالیس ها هم اکنون در بسیاری از استان های ایران همچون، گیلان، مازندران، آذربایجان هم به صورت گلخانه و هم در فضای باز کشت می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.