محل فروش فیسالیس رنگی در تهران

فیسالیس رنگی مربوط به مناطق استوایی می باشد. رشد این میوه معمولا به صورت بوته ای می باشد. میوه فیسالیس دارای رنگ، طعم و شکل های مختلفی است. شما در این قسمت با مصارف میوه فیسالیس بیشتر آشنا خواهید شد.

محل فروش فیسالیس رنگی در تهران

مصارف عمده فیسالیس رنگی

مصارف عمده فیسالیس رنگی میوه فیسالیس رنگ های مختلفی دارد مانند قرمز، زرد، سبز و بنفش. میوه فیسالیس بسیار شبیه به میوه گوجه فرنگی می باشد و هر دو از زیرگروه های تاجریزی هستند. این میوه در ایران ناشناخته است و به همین دلیل مردم زیاد آن را در غذاهای خود استفاده نمی کنند. اما با خواندن این مقاله شما با مصارف این میوه آشنا خواهید شد.

  • بیشتر بخوانید: هلو

قبل از استفاده از این میوه حتما باید این میوه را با دقت شست و شو دهید. برخلاف میوه های دیگر این نوع میوه دارای پوست شفاف و کلفتی می باشد که قبل از استفاده این پوست را از آن جدا کنید. بعد از جدا کردن این پوست از فیسالیس گلخانه ای بهتر است که یکبار دیگر میوه را بشویید. بیشتر آشپزان حرفه ای و زنان خانه دار از این نوع میوه در سالاد یا برای تزیین سالاد استفاده می کنند. زیرا این میوه اندازه کوچک دارد و برای تزیین مناسب است. مزه این میوه شباهت زیادی به مرکبات دارد. هنگامی که این میوه را می پزید، طعم ان به طعم شیرین دلپذیری تغییر می کند. می توانید از این میوه برای تهیه سالسا و انواع مختلف سس های پاستا نیز استفاده کنید.

مرکز تولید فیسالیس گلخانه ای

مرکز تولید فیسالیس گلخانه ای معمولا مراحل تولید فیسالیس در گلخانه و فضای باز با یکدیگر تفاوت های دارد. برای تولید این میوه در گلخانه با اندازه ای در حدود 1000 متر به بوته های به تعداد 1000 تا 2000 عدد نیاز دارید. در حالی که در فضای باز تعداد بوته بیشتر نیز می شود. زمان کاشت این نوع میوه در تهران در بازه زمانی شهریور تا مهر می باشد. فاصله بوته و ردیف های میوه فیسالیس باید به اندازه کافی باشد.

معمولا در گلخانه فاصله بوته میوه فیسالیس باید در حدود 50 سانتی متر و فاصله ردیف نیز در حدود 120 سانتی متر باشد. بوته فیسالیس را توسط یک قیم نخی می بندند. زمانی که بوته میوه به انتهای نخ رسید، بوته را قطع می کنند. در شرایط گلخانه ای معمولا نه ماه طول می کشد تا دانه میوه فیسالیس رشد کند و در حدود 5 تا 6 ماه نیز باید صبر کنید تا این بوته میوه بدهد. بر اساس ارقام، کشاورزان بر این باورند که از یک بوته فیسالیس گلخانه ای می توانند 5 کیلو میوه به دست آورند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.