مردی که از ضد آفتاب سینره spf60 برای رفتن در استخر استفاده کرد

اکثر ضد آفتاب سینره spf60 حاوی مسدود کننده های UVA و UVB در غلظت های بین 2 تا 6 درصد هستند. ادعاهایی وجود دارد که اشعه ماوراء بنفش باعث می شود برخی از مواد ضد آفتاب مانند بنزوفنون (و ترکیبات مشابه) تجزیه شوند و رادیکال های آزاد مضر ایجاد کنند.

بسیاری از ضدآفتاب ها همچنین حاوی تری اتانول آمین هستند، ترکیبی که پیشنهاد می شود با ترکیب شدن با نیتریت که به عنوان نگهدارنده استفاده می شود و اغلب در برچسب محصولات نشان داده نمی شود، باعث تشکیل نیتروزامین های سرطان زا در محصولات می شود.

ادعای دیگری وجود دارد مبنی بر اینکه مواد شیمیایی ضد آفتاب اثراتی شبیه به استروژن دارند. چنین اثراتی می‌تواند باعث افزایش سرطان، ایجاد نقص مادرزادی در کودکان، کاهش تعداد اسپرم و اندازه آلت تناسلی مردان و همچنین تعداد زیادی از مشکلات پزشکی دیگر شود.

مواد شیمیایی استروژنی می توانند استروژن هورمونی (یا واقعی)، هورمون جنسی زنانه کلیدی را تقلید کنند. هنگامی که گیرنده های هورمونی بدن، ماده شیمیایی استروژنی را به عنوان استروژن تشخیص می دهند، نتیجه زنانه شدن بافت است.

نگرانی های ناشی از مطالعات علمی قبلی، مقامات اتحادیه اروپا را بر آن داشته است که هر محصول ضدآفتابی که دارای دوز بیش از 5 درصد اکسی بنزون است، باید بر اساس آن برچسب گذاری شود.

بنزوفنون (بنزوفنون-3)، هموسالات، و اکتی متوکسی سینامات (اکتینوکسات) نگران کننده هستند، زیرا آنها فعالیت استروژنی را در آزمایشات آزمایشگاهی نشان داده اند.

با این حال، بیشتر مطالعات به دوزهای بسیار بالای این داروها پرداختند. بر اساس گزارش ها، 11 مرکز کنترل بیماری (CDC) می گوید که 97 درصد از آمریکایی ها به این ماده ضد آفتاب پرکاربرد “آلوده” هستند.

مطالعه مورد بحث شواهدی از این ماده شیمیایی را در تقریباً 97 درصد نمونه‌های ادرار آنالیز شده پیدا کرد، اگرچه منبع تماس توسط محققین ارزیابی نشد.پارابن ها (بوتیل، اتیل، متیل و پروپیل) در کرم های ضد آفتاب رایج هستند، بنابراین اجتناب از آنها ممکن است دشوار باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.