مصرف چای ایرانی لنگر راز جوانی ملکه انگلستان بود

نوشیدنی معمولی چای ایرانی لنگر از خیساندن برگ های گیاه کاملیا سیننسیس (نام علمی: Camellia sinensis) در آب داغ تهیه می شود.همه انواع چای عبارتند از: چای سفید، زرد، سبز، سیاه، چای اولانگ چینی یا اژدهای سیاه و چای به نام به این گیاه که با روش های مختلفی تولید می شود و با زمان تخمیر و روش فرآوری آن متفاوت است و چای بعد از آب دومین نوشیدنی پرمصرف در سراسر جهان است.

به ویژه چای سیاه که بیشترین مصرف، و سپس چای سبز، چای اولانگ چینی یا چای اژدها، چای سیاه و در نهایت چای سفید است. چای به دلیل داشتن پلی فنول‌هایی که فعالیت‌های بیولوژیکی زیادی را در بدن افزایش می‌دهند، دارای فواید زیادی برای سلامتی است، و یکی از دلایل انواع مختلف چای به دلیل مراحل مختلف اکسیداسیون است که برگ‌های چای در معرض آن قرار می‌گیرند.

تا بعد از برداشت، و شایع شده است که چای چشم فوایدی دارد، مانند رفع التهاب چشم و قرمزی چشم.چای حاوی بیش از 2000 ترکیب شیمیایی است که مهمترین آنها عبارتند از: فنل ها مانند فلاونوئیدها، رنگدانه ها مانند؛ کاروتنوئیدها، کلروفیل و آلکالوئیدها مانند؛ تئوفیلین، تئوبرومین، لیگنان ها، کربوهیدرات ها، چربی ها، پروتئین ها و اسیدهای آمینه.

مانند؛ یکی از انواع تیانین معروف به L-theanine و ویتامین هایی مانند; ویتامین C، ویتامین E و ویتامین B2  همچنین حاوی بسیاری از مواد معدنی و عناصر کمیاب (به انگلیسی: trace element) است.

مانند; عنصر فلوراید موجود در برگ‌های چای که با افزایش سن غلظت آن افزایش می‌یابد و تمام برگ‌های چای منبع طبیعی کافئین هستند، مگر اینکه در طی روش‌های فرآوری حذف شوند، اما از نظر غلظت متفاوت هستند، زیرا تحت تأثیر مقدار آب اضافه شده به چای در طول فرآیند دم کردن و همچنین زمان این فرآیند و اینکه آیا چای کیسه ای است یا خیر.

چای قرمز با خشک کردن برگ‌های چای پس از چیدن آن‌ها و سپس تخمیر کردن آن‌ها به چای درست می‌شود که طعم قوی‌تر و رنگ تیره‌تری به چای می‌دهد، و این چای حاوی بیشترین مقدار کافئین است و فواید زیادی دارد. چای قرمز زیرا حاوی بسیاری از مواد مغذی مهم است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.