میوه فیسالیس زرد در بازار ارومیه

میوه فیسالیس را هم خانواده گوجه می دانند. زادگاه آن را قسمت هایی از آمریکای جنوبی است و از آن جا به مرور وارد کشورهای دیگر شد و بسیاری از مناطق مشغول پرورش آن می باشند. در کشورمان فیسالیس ارومیه یکی از شناخته شده ترین مراکز عرضه این میوه خاص و خوشمزه است. در این مقاله درباره این میوه متفاوت بیشتر صحبت می کنیم.

میوه فیسالیس زرد در بازار ارومیه

آشنایی با خانواده میوه فیسالیس

آشنایی با خانواده میوه فیسالیس میوه فیسالیس خانواده ای دارد و جالب است بدانید که آن خانواده گوجه است. میوه فیسالیس همان طور که در تصاویر می بینید رنگ نارنجی شبیه به پرتقال دارد. اطراف این میوه با پوستی کاغذ مانند پوشانده شده است که مانع از نشستن گردو خاک به روی میوه اصلی می گردد.

طعم میوه فیسالیس را شبیه به ترکیب طعم چند میوه می دانند مثل آناناس، توت فرنگی و گیلاس و بافت آن مانند گوجه می باشد.

علاوه بر و ظاهر و طعم خاصی که دارد، خواص شگفت انگیزی هم برای این میوه شناخته شده است که مصرف آن را بیش از پیش رونق داده است. فیسالیس که به گیلاس زمینی یا توت طلایی هم گفته می شود هم به صورت خشک شده قابل مصرف است و هم می توان تازه آن را استفاده کرد.

این میوه یکی از میوه های پرطرفدار در کشورهای آمریکایی است که هنوز در ایران به خوبی شناسانده نشده است، میلی که بازار داخلی ما نسبت به ورود این میوه های کمیاب و خاص دارد باعث شده است تولیدکننده ها فعال تر شوند.

خواص ویژه ای برای این میوه معرفی شده است. اگر لیمو یا پرتقال را منبع ویتامین c  می دانید باید بگوییم که فیسالیس چندبرابر ویتامین c  دارد.

نحوه نگهداری این میوه بر طول عمر آن اثر می گذارد. بعد از چیده شدن اگر آن را در فضای بیرون نگهداری کنید تا حداکثر ده روز می ماند و در صورت قرار دادن آن در فضای خنک تا چندین ماه باقی می ماند.

قیمت میوه فیسالیس در بازار

قیمت میوه فیسالیس در بازار قیمت میوه فیسالیس را نوع یا گونه ی آن مشخص می کند. این میوه گونه های مختلف دارد که هرکدام دارای ویژگی هایی می باشد و متناسب با میزان پرورش آن ها قیمت های مختلفی در نظر گرفته می شود.

در زیر به انواع میوه فیسالیس اشاره می کنیم:

  • گونه توت طلایی یا Golden Berries
  • گونه گوجه سبز مکزیکی یا Tomatillo
  • گونه فانوس چینی یا Chinese Lantem

از مناطقی از کشورمان که شرایط جغرافیایی مناسبی برای تولید این محصول را دارند از نوع کشت گلخانه ای استفاده می کنند. تهران یکی از این مناطق است که و سطح وسیعی از گلخانه های زیر کشت میوه فیسالیس را دارا می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.