میوه فیسالیس گلخانه ای در بازار ایران

میوه فیسالیس در پوسته غیر معمول و فانوس مانند محصور می شوند. این بخشی از خانواده گوجه فرنگی ها ، فلفل ها و بادمجان ها بسیار آشنا ارتباط دارد. از آنجایی که دارای خاصیت ملایمی و طراوت دهنده ای شبیه گوجه فرنگی است ، می توان از آن به روش های مشابه استفاده کرد. 

میوه فیسالیس گلخانه ای در بازار ایران

فیسالیس میوه کدام کشور است؟

فیسالیس میوه کدام کشور است؟گیاه گیاه دارویی مفید در پرو ، بولیوی و کلمبیا ، در نزدیکی خانه ها و ساختمانها در باغها و حتی در اراضی مرتفع با ارتفاعات رشد می کند. در این محیط ها به راحتی پخش می شود. همچنین در خاک غنی رشد می کند و در جنوب شرقی کانادا فراوان است. بومیان آمریکا معمولاً از آمریکای جنوبی وارد می شوند. برخی از مردم آنها را فقط در باغ رشد می دهند زیرا دوست دارند روشی که این گیاهان جالب با پوسته های بزرگ و به رنگ روشن و میوه های کوچک خود به نظر می رسند ، پرورش دهند. با این حال ، رشد آنها دشوار است .

–  انواع میوه فیسالیس در هندوستان که قبایل موتوان و تامیل از زردی استفاده می کردند.

– در طب سنتی پرو ، برای درمان پتروژیوم استفاده می شود.

– در سایر سیستمهای سنتی ، که برای درمان سرطان ، مالاریا ، آسم ، هپاتیت ، درماتیت و روماتیسم مورد استفاده قرار می گیرد.

– در غرب گاتس هندوستان از برگ و دانه خشک شده ای که برای درمان زردی و گلوکوم استفاده می شود

انواع میوه فیسالیس ایرانی

انواع میوه فیسالیس ایرانیهمه انواع فیسالیس را می شناسند – گیاه کوچکی با طلای نارنجی که شبیه یک فانوس است. نام فیسالیس به معنای مثانه است که به شکل طعم گیاه فانوس چینی ، که به عنوان گیلاس یهودی نیز شناخته می شود ، اشاره دارد.

فیسالیس ایرانی در کنار گیلاس یهودی دارای نامهای دیگری نیز هست: توت اینکا ، توت پوها ، انگور فرنگی انگور ، توت آزتک ، توت طلایی ، گیلاس زمین آناناس ، گیلاس زمینی غول پیکر ، گیلاس زمینی پرو ، گیلاس پرو ، گوجه فرنگی پوسته پوسته ، توت پیچو ، پوک پوک ، راس براری ، آگوایمانتو ، اوولوا ، اوچوا ، فسیلالیس و نامهای بسیاری دیگر. دقیقاً چند نفر دیگر مشخص نیست. حدود هشتاد تا نود انواع جسم در آمریکای شمالی و جنوبی و جنوب اروپا و در مناطق جنوبی مناطق گرم و معتدل رخ می دهد.

سرچشمه نامها نیز همیشه مشخص نیست. به عنوان مثال ، بیش از یک داستان درباره نام “کیپ انگور فرنگی” وجود دارد. یک داستان می گوید دریانوردان پرتغالی این گیاه را به آفریقای جنوبی آوردند ، جایی که این گیاهچه ها قادر به رشد بودند و هنوز هم رشد می کند. طبق داستان دیگر ، این هیچ ارتباطی با کیپ امید خوب ندارد ، بلکه از ” انگور فرنگی” ناشی می شود – توضیحی از پوشش اطراف میوه.

تصور می شود نام گیلاس از قرون وسطی طغیان می کند و بر اساس شکل فانوس اطراف میوه است. این یادآور شکل و رنگ پوشش سر مردم یهودیان آن زمان است . این انواع توت های غیرمعمول و جذاب را تحت نام علمی فیسالیس ها تهیه می کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.