پخش عمده فیسالیس بنفش رنگ

فیسالیس بنفش در واقع بسیار نا آشنا و بدیع است برای تعدادی از مردم که شاید اطلاعات چندانی نداشته باشند. فیسالیس نوعی میوه است که اصلیت آن بومی در جنگل های آمازون است که در آفریقا و آسیا پیدا می شود. البته به علت طعم فوق العاده و خاص این میوه در اروپا و آمریکا نیز طرفداران به خصوصی پیدا کرده است. این میوه کوچک و کروی شکل است که به رنگ بنفش است. یکی از ویژگی های به خصوص این میوه  ماندگاری بعد از برداشتش است که به دو صورت قابل مصرف است: خام و پخته، که در هر صورت مزه ای ترش دارد. ماندگاری این میوه در دمای عادی 10 روز است اما در یخچال به مدت سه ماه است و طعم آن با زمان برداشت فرقی نمی کند. پخش عمده فیسالیس بنفش رنگ

انواع فیسالیس رنگی ایرانی

انواع فیسالیس رنگی ایرانی

نکته جالب دیگر این میوه انواع رنگ آن است. این میوه دارای دو رنگ سبز و بنفش-سبز است. فیسالیس بنفش در واقع از اقدام دو رنگ سبز و بنفش است که اگر در شرایط مطلوبی کاشته شود همچون نور کامل آفتاب و خاک مناسب و مرغوب ، باعث می شود رنگ این میوه به رنگ بنفش کامل تبدیل شود. فیسالیس رنگی با رنگ بنفشی که دارد بسیار جلب توجه می کند و می توان این رنگ خاص را دلیل محبوبیت این میوه دانست. این میوه را با نام “توماتیلو” یا “گوجه پوست نازکی مکزیکی” هم می شناسند اما در ایران به فیسالیس معروف شده است. حالا چرا به این میوه گوجه پوست نازکی مکزیکی هم گفته میشود؟ به علت شباهت ظاهری این میوه به گوجه فرنگی است؛ اما با این تفاوت که روی میوه روکش توری شکلی وجود دارد که باعث این تشابه اسم شده است. نام جالب دیگر این میوه “عروسک پشت پرده” است. این میوه درون یک پوسته کاغذی شکل رشد می کند و همین باعث به وجود آمدن این نام است.

مرکز فروش فیسالیس بنفش

مرکز فروش فیسالیس بنفش

برای کسانی که کنجکاو و علاقه مند به خرید این میوه هستند بهتر است درباره طعم این میوه هم نکته ای مطرح شود. در واقع این میوه طعمی مخلوط شده از چند میوه خوش مزه دیگر است که شامل: توت فرنگی، گیلاس، آناناس و کیوی است. به خاطر محبوبیتی که  این میوهپیدا کرده است؛ به سراسر جهان صادر می شود. طبق یک سری تحقیقات قدمت این میوه به 52 سال قبل رسیده است. فیسالیس بنفش برای رشد نیاز به دمای بین 22 تا 27 درجه و خاکی با پی اچ بین پنجو نیم تا هفت و نیم دارد. می توان مرکز فروش فیسالیس را مکزیک یا آمریکای جنوبی هم دانست که به سراسر جهان صادر می کند. این میوه بیشتر علاقه مند به رشد در آب و هوای گرم و آفتابی است اما در تمام خاک ها و حتی در گلدان ها هم قابل کشت است. و تولید این میوه در ایران از تهران آغاز شده است و در گلخانه آن را کشت می دهند. این میوه سرشار از خواص دارویی مختلفی است و همین طور به صورت دمنوش، مربا و غیره هم مورد استفاده است. در کل این میوه علاوه بر خاص بودنش فواید فراوانی به همراه دارد که متمایزش میکند. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.