پخش عمده فیسالیس در مشهد

همه ی ما با انواع میوه جات آشنایی کامل داریم و هر روز میوه های تازه را مصرف می کنیم یا انواع میوه خشک را به عنوان خشک بار در آشپزخانه ی خود داریم اما شاید کمتر نام میوه ی فیسالیس به گوشمان خورده باشد . دلیل آن هم ممکن است قیمت گران این میوه باشد .

فیسالیس از خوش طعم ترین میوه ها است که ظاهری شبیه گوجه فرنگی دارد و به دلیل اینکه ویژگی مطلوب برای رشد و میوه دهی در تمام فصول را دارد می توان آن را در شهرهای مختلف کاشت و برداشت کرد .

فیسالیس مشهد نیز به دلیل اینکه شرایط آب و هوایی برای کاشت آن مناسب است ، از تولید و میوه دهی خوبی برخوردار است و بذر آن در مشهد به صورت عمده و جزئی به فروش می رسد .

پخش عمده فیسالیس در مشهد

تاریخچه تولید میوه فیسالیس در ایران

تاریخچه تولید میوه فیسالیس در ایران میوه ی فیسالیس با ظاهری شبیه گوجه فرنگی گیلاسی و طعمی ترکیبی از میوه های توت فرنگی ‌، گیلاس ، کیوی و آناناس ، از محبوب ترین و خوشمزه ترین میوه هاست .

این میوه از دسته ی گیاهان گلدار و راسته ی بادمجان سانان است و بیشتر در شرایط آب و هوایی گرم و معتدل  و نیمه گرمسیری کشت می شود .

نخستین بار  در ایران یک جوان تحصیل کرده در رشته ی گیاهان دارویی با تلاش بسیار موفق به کاشت و برداشت بسیار مطلوب این میوه شد .

امروزه این میوه در بعضی از استان های ایران به روش گلخانه ای کشت می شود .فیسالیس را می توان در فضای باز یا حتی در یک گلدان در خانه کاشت .

تولید فیسالیس و کشت آن ، هم از طریق بذر ممکن است و هم به صورت نهال کاشته می شود .

فیسالیس خواص زیادی دارد. مثلا سرشار از آهن ، پروتئین ، فسفر و منیزیم است . باعث کاهش دیابت و فشار و کلسترول خون می شود . در شادابی پوست تاثیر بسیاری دارد و خواص بی شمار دیگر که آن را محبوب کرده است .

فیسالیس به خاطر شرایط مناسبی که برای تولید دارد در همه ی مناطق کشور قابل کشت است اما بیشتر در جنگل های شمال و ارسباران کاشته می شود .

فیسالیس با نام عروسک پشت پرده نیز شناخته می شود ؛ زیرا این میوه درون پوسته ی کاغذی رشد می کند و پس از رسیدن پوسته شکافته شده و به زمین می افتد .

آخرین قیمت فیسالیس مشهد

آخرین قیمت فیسالیس مشهد فیسالیس طبق آمار جهانی ، گران ترین میوه محسوب می شود .در ایران نیز  قیمت فیسالیس نسبت به میوه های دیگر ، گران تر است .

فیسالیس مشهد را می توان در این شهر به صورت بسته بندی های کوچک تهیه کرد که برای خانواده ها به صرفه باشد و مردم بتوانند آن را در سبد میوه ی خود مصرف کنند .

 آخرین قیمت فیسالیس  مشهد و بذر آن را می توان در وب سایت های مربوطه جست و جو کرد .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.