پخش عمده فیسالیس گلخانه ای ارزان

گیاه فیسالیس که در ایران بیشتر با نام عروسک پشت پرده شناخته می شود، بومی آمریکای جنوبی است.  کشت و پرورش آن در مقدار زیاد و تجاری در فضاهای بسته، یا همان گلخانه صورت می گیرد. فیسالیس که بافتی مانند گوجه فرنگی دارد، مزه آن مانند آناناس و توت فرنگی است. به همین علت یک میوه منحصر به فرد می باشد، که رنگ میوه در زمان رسیدن به نارنجی تا قرمز تمایل پیدا می کند. میوه ها با پوشش کاغذ مانند خود، در ظرف های کوچک 300 تا 500 گرمی بسته بندی می شوند.

پخش عمده ی فیسالیس گلخانه ای ارزان، توسط تولید کنندگان در بازار مصرف انجام می شود. این میوه در ایران و بسیاری از کشورها میوه ای جدید و لوکس محسوب شده و با قیمت بالایی به فروش می رسد. فروشندگان برای تهیه این میوه با قیمت مناسب و پایین، می توانند آن را به طور مستقیم از کشاورزان خریداری نمایند. 

پخش عمده فیسالیس گلخانه ای ارزان

خواص فوق العاده فیسالیس گلخانه ای

  • بیشتر بخوانید: هلو

خواص فوق العاده فیسالیس گلخانه ای

ویتامین c موجود در فیسالیس، بیشتر از لیمو است. این میوه دارای ویتامین های A,E,C و مقدار زیادی آنتی اکسیدان می باشد. از روغن و چربی این میوه، در صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده فروانی می شود. همچنین از آب میوه فیسالیس، برای درمان سرفه، رفع تب، آبسه و گلودرد استفاده می شود. جوشانده کاسه گل آن نیز برای درمان دیابت توصیه می شود. ریشه این گیاه نیز برای درمان مشکلات ادراری، بواسیر، التهابات پوستی، نقرس، درمان آرتروز و تقویت کبد کاربرد بسیاری دارد.

خواص فوق العاده فیسالیس گلخانه ای که در بالا به آن اشاره شد، باعث شده تا افراد زیادی آن را چه به صورت تازه و چه به صورت فرآوری شده مصرف نمایند. همچنین این میوه در تمام دنیا طرفداران بسیاری داشته و به عنوان یک میوه ی پرخاصیت و مفید دیده می شود. فیسالیس خودرو نیز در بعضی از مناطق کوهستانی رشد می کند. که این گونه های خودرو ممکن است سمی باشد، و نباید بدون داشتن اطلاعات کافی آن را مصرف نمود.

میزان صادرات میوه فیسالیس

میزان صادرات میوه فیسالیس

میوه فیسالیس به عنوان یک میوه ضد سرطان، دارای طرفداران بسیاری است. به همین دلیل میزان تقاضای آن در بازار مصرف داخلی و خارجی بالا بوده و گزینه مناسبی برای صادرات می باشد.  این میوه پوششی کاغذ مانند از جنس سلولز دارد، که به ماندگاری آن کمک فراوانی می کند. به طوری که می توان آن را با این پوشش در دمای 30 درجه، تا یک ماه نگهداری کرد.

این امر باعث افزایش میزان صادرت میوه فیسالیس شده است. همچنین به دلیل این که در فضای آزاد ماندگاری طولانی دارد، صادرات فیسالیس ریسک کمی داشته و می توان این میوه را سالم به نقاط بسیار دورتر رساند. اکثر کشورهای حاشیه خلیج فارس، متقاضی فیسالیس هستند. تاجران و تولیدکنندگان می توانند با صادر کردن فیسالیس به این کشورها، بازار مصرف آن ها را در اختیار بگیرند. به این طریق سود فروانی نصیب تاجران این میوه گران بها می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.