پخش کننده میوه فیسالیس زرد

فیسالیس یکی از میوه هایی است که به تازگی در ایران در حال شناخته شدن می باشد و جای کمی از بازار میوه و تره بار مردم ایران را به خود اختصاص داده و هنوز خیلی از افراد نام آن را هم نشنیدند.

  • بیشتر بخوانید: سیب

مهم ترین دلیل فراگیر شدن و شناخته شدن فیسالیس نسبت به میوه های دیگر کاشت ساده و محصول دهی بی دردسر و زودهنگام آن است. طعم و مزه و فرم جالب فیسالیس باعث شده برای یک بار هم که شده آن را امتحان کنید. میوه فیسالیس زرد از خوش طعم ترین ارقام فیسالیس در ایران می باشد که نسبت به انواع دیگر خوش طعم تر و درشت تر بوده و مورد توجه کشاورزان و تولید کنندگان قرار گرفته است.

پخش کننده میوه فیسالیس زرد

تقسیم بندی انواع فیسالیس رنگی

تقسیم بندی انواع فیسالیس رنگی فیسالیس رنگی دارای انواع و رنگ های مختلفی است که همه ی آن ها دارای طعم و مزه ی مطلوبی نبوده و حتی برخی خوراکی هم  نیستند، فیسالیس زرد طعم بهتری نسبت به بقیه دارد. میوه فیسالیس همانند گوجه گیلاسی به رنگ زرد و یا نارنجی است که داخل یک پرده یا پوشش نازکی قرار گرفته است، به خاطر همین پوشش به آن عروسک پشت پرده نیز می گویند.

در اصل رنگ این میوه زرد و مایل به نارنجی می باشد و پوسته کاغذی روی این میوه در ابتدای تشکیل سبز بوده و به مرور زمان به رنگ زرد تبدیل می شود و هنگام رسیدن میوه این پوسته نازک ، خشک و شکافته می شود و بر روی زمین می افتد. فیسالیس سبز هم وجود دارد که اندازه آن نسبت به فیسالیس زرد درشت تر است. فیسالیس بنفش نسبت به رنگ های دیگر شیرینی کمتری دارد و ترش مزه است ولی رنگ آن جذاب تر است.

تولید کننده میوه فیسالیس زرد

تولید کننده میوه فیسالیس زرد تولید کننده میوه فیسالیس، فیسالیس را می تواند در تمامی فصول سال در گلخانه کشت کند،  بعد از کاشت جوانه زنی به سرعت انجام می گیرد. بهترین نوع خاک برای فیسالیس خاک سبک بدون کود مناسب است. اکثر کشاورزان و تولید کنندگان گلخانه‌ای نوع فیسالیس زرد را کشت می کنند چون این نوع زرد هم طعم بهتری دارد و هم شناخته شده تر است نسبت به نوع های دیگر آن در بازار فروش. فعلا تنها نوع زرد آن در ایران کاشته شده است و به مصرف مردم رسیده است.

خارج از استفاده فیسالیس به صورت خوراکی، از آن در تولید دارو هم استفاده می شود. از میوه فیسالیس در تهیه كرم های آرایشی نیز استفاده می شود و همچنین مصرف این میوه تاثیر بسزایی در شادابی و طراوت پوست دارد. تولید این میوه در حال حاضر در بعضی از شهرهای ایران جا افتاده و تولید می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.