پد الکلی پاکیار که شیمی درمانی را بدون درد می کند

یکی از مزایایی که اغلب در مورد الکل تبلیغ می شود این است که زمان تماس سریعی دارد. این برای ضدعفونی سریع سطوح و دستگاه ها عالی است. اما الکل زمان تبخیر بسیار سریعی نیز دارد.

هر ماده ضدعفونی کننده برای اثربخشی باید در مدت زمان تماس تعیین شده روی سطح مرطوب بماند، اما اگر الکل خیلی سریع تبخیر شود، می تواند منجر به نتیجه کمتر موفقیت آمیز شود. به همین دلیل، پد الکلی پاکیار ممکن است در محیط‌های گرم یا نسیم مؤثر نباشند.

در حالی که الکل طیف وسیعی از کشتن دارد که قادر به از بین بردن باکتری‌ها، قارچ‌ها و سویه‌های ویروسی مختلف است، اما در از بین بردن هاگ‌ها بی‌اثر است.

اگر می‌خواهید از مزایای ضدعفونی‌کننده الکل و در عین حال اجتناب از یکی از مضرات بالا استفاده کنید، چندین گزینه به همان اندازه کار می‌کنند.

ترکیب شیمیایی مبتنی بر آب پراکسید هیدروژن یک ضد عفونی کننده کارآمد است. پراکسید هیدروژن که بیشتر به عنوان سفید کننده شناخته می شود، در بسیاری از محصولات پاک کننده مختلف یافت می شود، زیرا دارای طیف کشتن گسترده ای است که می تواند باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها را از بین ببرد. پراکسید هیدروژن همچنین می تواند هاگ ها را از بین ببرد، کاری که الکل نمی تواند انجام دهد.

به همین دلیل، پراکسید هیدروژن یک عامل عالی برای استفاده در سطوح سخت برای دور نگه داشتن هاگ ها و سایر عوامل بالقوه مضر است. پراکسید هیدروژن خاصیت سفید کنندگی دارد، بنابراین مراقب استفاده از آن بر روی برخی مواد باشید.

متخصصان پزشکی گاهی از پراکسید هیدروژن برای تمیز کردن زخم ها استفاده می کنند. جوشش پراکسید هیدروژن به از بین بردن کثیفی ها و باکتری ها در زخم ها کمک می کند.

با این حال، این کار فقط باید توسط متخصصان انجام شود، زیرا استفاده نادرست از پراکسید هیدروژن برای تمیز کردن زخم ها می تواند باعث آسیب بیشتر شود.

اما آمونیوم چهارتایی از چند جهت ایمن تر از الکل است. به اندازه الکل خورنده نیست، بنابراین دستمال‌های مبتنی بر کوات را می‌توان روی پلاستیک، لاستیک، فلزات و پوست بدون نگرانی از آسیب یا تحریک استفاده کرد.

استفاده از آمونیوم کواترنر در اطراف بیمارانی که مشکلات تنفسی دارند نیز بی خطر است زیرا بخارهای سختی برای تنفس آنها وجود ندارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.