گن لاغری را ببندید تا به وزن دلخواه برسید

استفاده از گن لاغری زنانه در زمان شیوع بالای چاقی در دوران کودکی یک راه بزرگ برای سلامت است. در کشورهای با درآمد بالا، تقریباً 25 درصد از پسران و دختران دارای اضافه وزن یا چاق هستند.

چاقی در دوران کودکی اغلب به بزرگسالی منتقل می‌شود و افراد را مستعد ابتلا به بیماری‌های همراه دیگر مانند فشار خون بالا، دیس لیپیدمی، دیابت و/یا بیماری قلبی می‌کند.

چاقی یک بیماری چند عاملی است که با عوامل محیطی، اجتماعی، رفتاری، فیزیولوژیکی، روانی و ژنتیکی مرتبط است. تعامل بین ژنتیک و سبک زندگی ناسالم به علت پیچیده چاقی کمک می کند.

نتایج حاصل از مطالعات دوقلو، خانواده و فرزندخواندگی نشان داده است که وراثت‌پذیری چاقی بین 30 تا 70 درصد است. جدیدترین متاآنالیز بزرگ GWAS با نمایه توده بدنی نتیجه (BMI) توسط کنسرسیوم بررسی ژنتیکی صفات آنتروپومتریک شامل داده‌های 339224 نفر و 125 GWAS در BMI بود. این مطالعه 97 جایگاه مرتبط با BMI بالاتر را شناسایی کرد.

شواهد نشان داده است که یک پاسخ بین فردی گسترده به درمان چاقی با نتایج متناقض در رابطه با نقش ژنتیک در کاهش وزن موفقیت آمیز در دوران کودکی و نوجوانی.

9-18 دلایل این تناقض این بوده است که اکثر این مطالعات به طور دقیق از یک مورد پیروی نکرده اند. برنامه سبک زندگی استاندارد شده، اما مداخله را در یک محیط سرپایی انجام داد.

تنها بر روی چند ژن کاندید متمرکز شده است، مانند ژن FTO (توده چربی و پروتئین مرتبط با چاقی [OMIM *610966]) یا ژن MC4R (گیرنده ملانوکورتین 4 [OMIM *155541]).

و فقط شامل اندازه های نمونه نسبتا کوچک است. مطالعه با بیشترین جمعیت شامل 684 نفر بود. 18 هدف این مطالعه بررسی ارتباط موجود بین جایگاه های مختلف حساسیت چاقی و تغییرات وزن بدن تنظیم شده بر اساس سن و جنس در طول یک برنامه مداخله سبک زندگی استاندارد شده بستری در یک گروه بزرگ بود.

کودکان و نوجوانان دارای اضافه وزن یا چاقی. ما فرض کردیم که کودکانی که دارای استعداد ژنتیکی برای چاقی هستند، نسبت به کودکانی که این استعداد را ندارند، به طور کلی کمتر وزن از دست می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.