یک روند رشدی در طول سال‌های دبستان از حرکت با قلم مردد بر چیست!

یک روند رشدی در طول سال‌های دبستان از حرکت با قلم مردد در سال‌های اولیه تا حرکات صاف، خودکار و بالستیک در سال‌های بعد وجود دارد.
تمرکز اصلی تحقیقات قبلی بر مقایسه بین کودکانی بوده است که دستخط منظم و نامرتب نشان می دهند دی برینا و همکاران است.
در نمونه ای از کودکان کلاس دوم و سوم، ترشی گل کلم  شباهت مسیر حرکت قلم را در تکرارهای متعدد یک حرف مورد بررسی قرار دادند.
کودکانی که بر اساس نظم دستخطشان به‌عنوان نارسا طبقه‌بندی می‌شدند.
نسبت به دانش‌آموزانی که به‌عنوان نویسندگان خوب طبقه‌بندی می‌شدند، تنوع بیشتری دستبند طلا  نشان دادند، که نشان می‌دهد تفاوت‌ها در میزان اجرا بر اساس طرح‌های حرکتی ذخیره‌شده نهفته است.
خودکار رنگی
ون گالن و همکاران (1993) از تحلیل چگالی طیفی توان استفاده کرد تعبیر خواب تخمه آفتابگردان رویکردی مبتنی بر تئوری پردازش سیگنال – کودکان کلاس های 2 تا 4 را که توسط معلم آنها به عنوان دستخط ضعیف شناسایی شده بود با کودکانی که منظم می نوشتند مقایسه کرد.
آنها دریافتند که حرکت قلم کودکان با دست خط ضعیف، در فرکانس هایی که معمولاً با لرزش حرکتی مرتبط است، قدرت بیشتری (تنوع حرکتی بیشتر) و در فرکانس های مرتبط با حرکت عمدی پیشرانه، قدرت کمتری نشان می دهد.
دو گروه را در چندین معیار زمانی و سرعت از تولید ویژگی‌های زیرحروبی خاص (دو خطی که حرف عبری منفرد ה را تشکیل می‌دهند) مقایسه کرد.
کودکان مبتلا به اختلال نگارشی شناسایی شده خودکار رنگی فانتزی توسط معلم فقط اندکی و نه به طور قابل توجهی، کندتر در شکل گیری ویژگی ها بودند، اما وارونگی سرعت به طور قابل ملاحظه ای نشان دادند.
دانا و همکاران (2013) گروه‌های مشابه را بر روی تفاوت پیک‌های سرعت سیگنال به نویز (SNvpd) مقایسه کرد.
این معیاری است که از نظر مفهومی شبیه به آنالیز چگالی طیفی توان است. SNvpd تفاوت در تعداد پیک‌های سرعت، بین حروف یا کلمات است که پس از فیلتر کردن باند موج کم و پس از فیلتر بالاتر تشخیص داده می‌شود. قله‌هایی که پس از فیلتر کردن باند موج کم شناسایی می‌شوند، قله‌هایی فرض می‌شوند که به عنوان بخشی از حرکت روان و بالستیک رخ می‌دهند، برای مثال پیک منفرد نشان‌داده‌شده است.
1. کودکان مبتلا به نارسایی دارای مقادیر SNvpd بیش از دو برابر دست‌خط کودکان در محدوده طبیعی هستند.
دقت اقدامات مشابه مبتنی بر نوسان سرعت، دست خط را در کودکان مبتلا به اختلال هماهنگی رشدی متمایز می کند.
 • منابع:
  1. Learning Handwriting: Factors Affecting Pen-Movement Fluency
 • تبلیغات: 
  1. روح آرامش و آرامش و بدن فیزیکی ارتباط بین قلمرو فیروزه
  2. کارشناسان بیماری های کبد روغن زیتون
  3. تخمین‌ها از محتوای طلای اقیانوس‌ها
  4. زعفران ارزشمندترین محصول غذایی دارویی است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.